تحقیق اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)

دسته بندی: مدیریت» سایر گرایش های مدیریت

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 32

دانلود تحقیق اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)، در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش. هر خانواده ای ازمنابع متعدد درآمد کسبمی کند که این درآمد محدود است یعنی مقدار معینی است و به هر مقدار که اراده کند، در اختیارش نیست …

دانلود کنید!

  • مقاله اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)
  • دانلود مقاله اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)
  • تحقیق در مورد اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)
  • دانلود تحقیق اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)
  • تحقیق اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی)
  • اصول سرپرستی

در این تحقیق، اصول شرکت نیران (اصول سرپرستی) مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است.

در زیر به مختصری از عناوین و چکیده آن چه شما در این تحقیق دریافت می کنید، اشاره شده است:

مقدمه:

هر خانواده ای از منابع متعدد درآمد کسب می کند که این درآمد محدود است. یعنی مقدار معینی است و به هر مقدار که اراده کند، در اختیارش نیست و در عوض مخارجی دارد که برای انجام آن از درآمدهایش استفاده می کند.

خانواده اولین پایگاه فرد برای زندگی و مهم ترین مبنای تشکیل دهنده جامعه است. خانواده، به خصوص در ایام گذشته، به طور مستقیم علاوه بر نیازهای خود، تأمین کننده قسمتی از نیازهای جامعه نیز بود که این نقش با گذشت زمان از عهده تمام افراد خانواده خارج شد و بر دوش یک یا چند تن از آن ها افتاد.

از لحاظ اجتماعی خانواده اساسی ترین عامل تولید و مصرف کالاها و خدمات در جامعه است و مسئولیت عمده اش، بقاء نسل می باشد و برای انجام این مسئولیت مهم، نیازمند تکاپوی اقتصادی بسیار زیاد است. اساس فعالیت های اقتصادی اجتماع نیز انجام مسئولیت های مهم خانواده است و برای همین است که اقتصاددانان خانواده را بنیان زندگی اقتصادی جوامع می دانند، از جمله ارسطو که اقتصاد را علم خانه داری می دانست واصولاً کلمه اقتصاد، مشتق شده یونانی اقتصاد و خانواده است که امروزه این گرایش با عنوان اقتصاد خانواده و اقتصاد خانه، یکی از شاخص ترین گرایش های اقتصاد در دنیا می باشد.

فصل اول: چگونه یک کار پیدا کنیم؟

پیدا کردن کار یا شغل مناسب موضوعی است که هر کسی دیر یا زود با آن روبرو می شود (مگر این که شما بیکاری را بهترین کار بدانید). هر آدمی بنا به شرایط سنی و روحی خود، زمانی با این سئوال مواجه می شود که برای اداره و ادامه زندگی چه شغلی را پیشه کنم؟

افراد برای پیدا کردن کار به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

1. گروهی که کار و حرفه خانوادگی خود را ادامه می دهند که در گذشته بسیار رایج بوده، امروزه نیز نمونه هایی از آن مشاهده می شود. اگر شما از این دسته افراد هستید که در خانواده شما شغل یا حرفه ای به صورت موروثی می باشد یا یکی از اقوام نزدیک شما دارای حرفه ای است که شما بدان علاقه مند هستید، پیشنهاد این است که حتماً آن حرفه را پیش بگیرید و ادامه دهید. از جمله مزایای این کار، می توان به حمایت خانواده، آشنا بودن به محیط کار، شناخت بازار کار و موارد مثبت دیگر اشاره کرد.

ممکن است اشکالی از سوی شما مطرح شود که زمانی بعضی از مشاغل به پایان رسیده است و یا زمینه بعضی از این حرفه ها محدود است.

نظر شما را به مثالی در این زمینه جلب می کنم: اکثر ما با جاروهای دستی آشنایی داریم که در گذشته برای نظافت منازل از آن بسیار استفاده می شد. این جاروها در شمال ایران ساخته می شود و شهرستان امیرکلا، در ساخت این جاروها شهرت دارد، به گونه ای که اگر گذرتان به آن شهر بیافتد، مغازه هایی را مشاهده می کنید که به ساخت و فروش این جاروها مشغول هستند. فرزند یکی از این سازندگان جارو، تصمیمی مشابه تصمیم پیشنهادی که در بالا ارائه شد، گرفت و شغل پدر را پیش گرفت. این فرد خود را محدود نکرد و به ادامه تحصیل پرداخت و مدرک مهندسی خود را اخذ نمود و پس از مدتی یک کارخانه ساخت و تولید جاروی برقی در همان شهر تأسیس نمود. او کارخانه خود را توسعه داد و به تولید لوازم خانگی پرداخت. امروزه محصولات او را که یکی از پرآوازه ترین لوازم خانگی تولید داخل کشور است را می شناسیم که حاصل تفکر همان کودکی است که جاروی دستی تولید می کرد.

این فایل شامل صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت word در اختیار شما قرار می گیرد.

فایل قابل ویرایش است.

تعداد صفحات: 32

دانلود کنید!