تدوین راهکارهای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و جذب توریست شهرستان بهارستان

دسته: گردشگری و توریسم

فرمت فایل: pdf

حجم فایل: 78 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 61

دانلود کنید!

 • دانلود نمونه سوالات
 • دانلود پاورپوینت
 • دانلود مقاله
 • دانلود سریال
 • دانلود فایل
 • دانلود مقاله تدوین راهکارهای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و جذب توریست شهرستان بهارستان
 • دانلود پایان نامه
 • دانلود پرسشنامه
 • دانلود پروژه
 • دانلود آهنگ
 • تدوین راهکارهای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و جذب توریست شهرستان بهارستان

دانلود مقاله تدوین راهکارهای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و جذب توریست شهرستان بهارستان

این مقاله با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد

مقدمه

دنیای امروزی، دنیای تحولات سریع و گسترده در تمام زمینه هاست. ‘ توریسم ‘ و ‘ گردشگری ‘ به عنوان یک تجارت پر سود و درآمد زا می تواند یکی از موتورهای رشد اقتصاد ملی توجه شود که با سرمایه گذاری در این بخش می توان کشور را از وابستگی به منابع و ذخایر زیرزمینی نجات داد. پر واضح است که با اتمام این منابع، اقتصاد کشور فلج گردد و کشور نیازمند به سایر کشورها.

در خصوص گردشگری باید گفت که مجموعه فعالیتی هست که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می افتد، از جمله: برنامه ریزی، سفر- مسافرت به قصد – اقامت – بازگشت و حتی یادآوری خاطرات آن – خرید کالاهای مختلف و تعامل میان میزبان و مهمان …

برخی صاحب نظران ازجمله ((پیروس)) گردشگری را در قالب یک شبکه مبدأ – مقصد مورد بررسی قرار داده اند؛ او می گوید:

((گردشگری فعالیتی چند جانبه بوده و از آنجا که در مراحل مختلف آن از مبدأ تا مقصد، خدمات گوناگونی درخواست و عرضه می شود از لحاظ جغرافیایی نیز پیچیده است.

علاوه بر این احتمالاً در کشور یا منطقه ای تعداد زیادی مبدأ یا مقصد وجود دارد که اغلب آن دارای هر دو خصوصیت حرکت (مبدأ) و پذیرش (مقصد) هستند.))

هدف پژوهش

در این پژوهش، سعی شده با بررسی اجمالی فضای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ و آثار تاریخی منطقه بهارستان با توجه به ظرفیت ها و کمبودهای موجود در شهرستان راهکارهایی قابل اجرا ارائه گردد تا با تلاش و همدلی مسئولین و مردم با غیرت بهارستان گامهای مثبتی در جهت رشد و توسعه این منطقه محروم برداشته شود. از جمله ‘ چگونگی جذب گردشگر و رونق این صنعت مهم در شهرستان تاریخی بهارستان که گذرگاهی برای عبور اقوام ایران زمین بوده است.

روش تحقیق

از آنجا که در این پژوهش تمرکز اصلی بر ‘ ارائه و تدوین راهکارهایی برای رونق بخشی به صنعت گردشگری و جذب توریست ‘ در منطقه بهارستان بوده است که به صورت تطبیقی بوده و از روش توصیفی – تخیلی و مشاهده استفاده گردیده است. (برای شناخت بیشتر شرایط موجود و تحلیلی آنها تطبیق شرایط و پدیده ها موجود مورد بررسی قرار می گیرد.) روش گردآوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای – مصاحبه با مسئولین منطقه شهرستان بهارستان – میدانی (که شامل مشاهده و بررسی مناطق تاریخی و … نیز تهیه پرسشنامه (اما به دلیل هزینه بالای آن امکان استفاده به صورت گسترده نبوده است)

سپس با مطالعه و بررسی منابع اصلی و قابل دسترسی – مصاحبه ها ابتدا به جمع آوری و تنظیم فیش، پرداخته و هر آنچه زاید یا تکراری بود حذف گردید سپس با استفاده از تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده به توصیف و تحلیل موضوع پرداخته شده است.

پیشینه تحقیق

با بررسی های انجام شده معلوم گردید که تاکنون پژوهشی تحت این عنوان صورت نگرفته است اما باید اذعان داشت که پژوهشهایی در زمینه بخش از شهرستان مثلاً ‘ قلعه و قلعه نشینان اسماعیل آباد فاتح ‘ از آقای حمید دهقانی یا در سازمان میراث فرهنگی رباط کریم نیز بررسی و شناسایی آثار تاریخی شهرستان های استان تهران توسط گروه آقای محسن باقری انجام گرفته است.

اما در بررسی ها و مطالعات انجام شده در هیچ کجا به شکلی که مدنظر پژوهش حاضر است، انجام نشده است.

دانلود کنید!