تحقیق نقش ورزش در سلامت روانی

دسته بندی: علوم انسانی» علوم اجتماعی

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 16

مقدمه امروزه زندگی انسان که در گذشته همراه با فعالیت بدنی بوده است، به سبب استفاده از خود رو و دیگر وسایل نقلیه سریع السیر تغییر کرده و بخش عمده ای از حرکات روزانه او از بین رفته و تا حدود زیادی شهرنشینی و رفاه طلبی جانشین آن شده است. در این زمان، انسان زیر فشارهای گوناگون جسمی، روانی، اجتماعی، …

دانلود کنید!

  • سلامت روانی
  • دانلود تحقیق
  • سلامت روانی و ورزش
  • تحقیق نقش ورزش در سلامت روانی
  • نقش ورزش
  • ورزش و سلامت
  • تحقیق علوم اجتماعی
  • کار تحقیقی علوم اجتماعی
  • علوم اجتماعی

مقدمه

امروزه زندگی انسان که در گذشته همراه با فعالیت بدنی بوده است، به سبب استفاده از خود رو و دیگر وسایل نقلیه سریع السیر تغییر کرده و بخش عمده ای از حرکات روزانه او از بین رفته و تا حدود زیادی شهرنشینی و رفاه طلبی جانشین آن شده است. در این زمان، انسان زیر فشارهای گوناگون جسمی، روانی، اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، عصبی و غیره قرار گرفته است و برای فرار از این اضطرابها، آشفتگی ها و افسردگی ها چاره ای ندارد جز اینکه به معنویت و طبیعت پناه برد و برای سلامت کامل و شادابی تن و روان خود، به پیاده روی، کوهپیمایی و کوه نوردی بپردازد.

اسلام ورزش را در ردیف غذا خوردن به حساب آورده، خوردن را برای زنده ماندن و فرهنگ بدنی را نیز برای زندگی ضروری دانسته است. «یاکلون الطعام و یمشونفی السواق».

از جمله فضایل حضرت مجتبی (ع) آن است که: 25 بار پیاده به زیارت کعبه (خانه خدا) رفت. با آنکه مرکبهای خوب با او برده می شد، ولی به علت «افضل الاعمال احمزها، بهترین اعمال سخت ترین انهاست (البته اگر برای خدا انجام گیرد» مسافت چهار صد و پنجاه کیلومتر را زیر اشعه سوزان آفتاب و روی سنگریزه های داغ، پیاده می پیمود تا رضایت خدا را بیشتر فراهم آورد، و این کار، حاکی از ایمان قوی و خلوص کامل حضرت بو ده است. این کار تا جایی فضیلت داشت که معاویه حسرت خورده، می گفت، «بر چیزی غمگین نیستم، مگر به آنکه نتوانستم پیاده به حج بروم، ولی حسن بن علی (ع) بیست و پنج بار پیاده به مکه رفت.»

ورزش بخصوص در بهبود تنفس و گردش خون، هضم و جذب غذا و دفع مواد زاید مخصوصاً دفع اسید کربنیک بی رقیب بوده و هم گاهی با این تمرینات، عضلات خارجی پیشرفت کرده، زیبا می شوند.

فهرست مطالب

مقدمه

ارزشهای روانی اجتماعی ورزش

اضطراب تا چه اندازه عمومیت دارد

اضطراب چگونه درمان می شود

ورزش چگونه با اضطراب می جنگد

چه ورزش هایی برای کاهش اضطراب مناسب ترند

طرح یک مثال

با چه شدتی و چه مدتی باید ورزش کرد

با موسیقی دلخواه خود ورزش نمائید

تنوع تمرینی داشته باشید

جنبه های روانی تمرینات ورزشی

چکیده

منابع و ماخذ

دانلود کنید!